سازمان بسیج حقوقدانان بوشهر

با نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکردر جامعه زمینه‌ حل بسیاری از مشکلات جامعه فراهم میشود

سلامت دستگاه قضایی در گرو امر به معروف و نهی از منکر است به ویژه در مواجهه با جاهایی که احتمال لغزش وجود دارد پس ضروری است که با برنامه ریزی بهتر و مستمر در جهت اجرای فرهنگ این فریضتین تلاش شود .

به گزارش "روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان بوشهر"دکتر علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر ضمن تبریک به ملت شریف ایران که با حضور پرشور و انقلابی خود در صحنه انتخابات که بیانگر دوام و تثبیت نظام جمهوری اسلامی بود و موجب خوشنودی مقام معظم رهبری شد، گفت : امر به معروف و نهی از منکر از واجبات و فرایض بسیار مهم و بزرگ اسلامی به شمار می رود و اصل وجوب آن جزو ضروریات دین مبین اسلام می باشد .
وی افزود : فریضتین امر به معروف و نهی از منکر با فضیلت ترین اعمال مردم نزد خداست و هر چه این فریضتین در جامعه بیشتر نهادینه شود جامعه سالمتری را خواهیم داشت و امروز با نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه می توان زمینه‌ حل بسیاری از مشکلات جامعه را فراهم کرد
جمادی گفت : با توجه به اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکردر دستگاه ها می بایست الگوهای فرهنگی امر به معروف و نهی از منکر را در همه موارد شناخته ،معرفی و اجرایی شود .
جمادی خاطر نشان کرد : سلامت دستگاه قضایی در گرو امر به معروف و نهی از منکر است به ویژه در مواجهه با جاهایی که احتمال لغزش وجود دارد پس ضروری است که با برنامه ریزی بهتر و مستمر در جهت اجرای فرهنگ این فریضتین تلاش شود .
وی گفت : آمرین به معروف و ناهیان از منکر باید از افرادی باشند که صاحب شرایط و اثرگذار باشند .
رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت : در خصوص عملی نمودن فرهنگ فریضه امر به معرف ونهی از منکر می بایست برنامه ریزی با دانش و روشهای علمی صورت پذیرد و فقط به یک سری اعمال بسنده نکرده و فراتر رفته و در همه زمینه ها بتوانیم این فریضتین را اجرایی نماییم .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.