سازمان بسیج حقوقدانان بوشهر

برخورد قاطعانه با معارضان زمین‌های دولتی در عالیشهر

به گزارش "روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان بوشهر "،دکترعلی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال گفت: هدف اصلی از شورای حفظ حقوق بیت المال ایجاد همدلی و همگرایی بین متولیان امر در ارتباط با حفظ حقوق بیت المال است.
علی جمادی افزود: نباید به حفظ حقوق بیت المال به صورت بخشی نگاه شود بلکه با همگرایی ویژه جلو اقدام های سودجویانه و متجاوزانه برخی از افراد گرفته شود.
وی اظهارکرد: عملکرد دقیق و هماهنگ اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال باعث می شود متخلفان به خود اجازه عملیاتی کردن نقشه های سودجویانه را ندهند.
جمادی با بیان اینکه باور حفظ حقوق بیت المال در بین مراجع رسیدگی کننده وجود دارد اظهار کرد: دستگاههای اجرایی براساس شرح وظایف خود برای حفظ حقوق بیت المال از ظرفیت های موجود استفاده کنند.
وی در باره برخی تعرضها نسبت به زمین های دولتی در شهر جدید عالی شهر گفت: برای حل مشکل برخی تصرفها در این شهر جدید باید اقدامی انقلابی انجام شود.
جمادی در مورد اهمیت اجرای آرا و احکام افزود: هیچ مرجعی حق ندارد جلو آرای قطعی دادگاهها را بگیرد و باید از این فرصت قانونی برای اجرای احکام بهره برد.
وی با اشاره به نقش مهم اجرای احکام صادره دادگاه‌ها در جلوگیری از ناهنجاری‌ها تاکید کرد: اجرای سریع احکام صادره از سوی دادگاه‌ها سبب می‌شود متخلفان اجازه تخلف را به خود ندهند و این مهم از ناهنجاری‌ها جلوگیری می‌کند
جمادی اظها رکرد: در حال حاضر در استان بوشهر این آمادگی وجود دارد که با هرگونه ناسلامتی در هر بخش مقابله شود.
علی حسن پور نیز دراین نشست گفت : سال گذشته با همکاری همه اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال یکهزار و ۶۰۴هکتار زمین به ارزش هشت هزار میلیارد ریال در استان رفع تصرف شده است درسال گذشته یکهزار و ۲۴پرونده در استان تشکیل شد که از این شمار ۷۸۵پرونده حکم به نفع بیت المال صادر و ۴۵۷نفر نیز به عنوان متهم معرفی شدند. همچنین از این شمار ۱۲۸مورد قلع و قمع بنا نیز در استان بوشهر انجام شد.
دادستان بوشهر گفت: بیشترین پرونده ها مربوط به راه و شهرسازی و مابقی مربوط به اموراراضی، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، محیط زیست و منابع طبیعی است.
وی تاکید کرد: انتظار داریم در سال جدید نیز با تعامل و هماهنگی بیشتر میان اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال اقدامهای بهتر و موثری درزمینه برخورد با سودجویان و متجاوزان به حقوق دولت انجام شود.
حسن پور با اشاره به برخی تصرف های غیرمجاز و عدوانی و تغییر غیرمجاز کاربری زمین های دولتی در شهر جدید عالی شهر افزود: با توجه به تعرض های برخی افراد سودجو نسبت به زمین های شهر جدید عالی شهر در این نشست مقرر شد با حضور اداره کل ثبت اسناد و املاک استان راهکارهای اجرایی برای صدور سند تک برگ براساس نقشه دقیق کاداستر انجام شود

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.