سازمان بسیج حقوقدانان استان بوشهر

استفاده از بیت المال و استفاده ازامکانات دولتی و عمومی در روند تبلیغات انتخاباتی کاندیداها جرم است

به گزارش" روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان بوشهر "،دکتر علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهردر همایش محوریت قانون در برگزاری انتخابات با حضور بسیجیان حقوقدان و مدیران کل دستگاهای اجرایی در سالن اجتماعات صدا و سیمای مرکز بوشهر با اشاره به برگزاری انتخابات ۲۹ اردیبهشت اظهار داشت:  انتخابات یکی از ارکان مهم مردم سالاری دینی است  و برای برگزاری انتخابات سالم، قانونمند با رعایت اخلاق اسلامی اقدام لازم انجام شده است.
وی وظیفه دستگاه قضا در عرصه انتخابات را پیشگیری از جرائم انتخاباتی وبرقراری امنیت قضایی دانست و تصریح کرد: با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و از طریق آگاه سازی و اطلاع رسانی قوانین انتخابات سعی می‌شود از جرائم و تخلفات جلوگیری شود وبا ایجاد امنیت قضایی در حوزه های مختلف انتخاباتی درجهت حضور پرشور و حداکثری مردم تلاش نماییم.
رئیس کل دادگستری استان بوشهربا تاکید  به اینکه پیشگیری امری فراسازمانی و فرا قوه ایی است تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده با مشارکت بخش‌های مختلف از جرائم و تخلفات انتخاباتی در استان بوشهر جلوگیری و فضای سالم در این عرصه ایجاد می‌شود.
وی از تشکیل شعب رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در استان بوشهر خبرداد و افزود: برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها، شعب ویژه برای رسیدگی به پرونده‌های تخلفات انتخاباتی در دادگستری‌ها و دادسراهای استان بوشهر تشکیل شده است
جمادی با اشاره به اینکه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت می‌گیرد افزود: چنانچه تخلفاتی که وصف مجرمانه داشته باشد صورت بگیرد،  به این جرائم درشعبه ویژه انتخاباتی در دادسراهای عمومی و انقلاب و در دادگاه‌ها، سریعا  رسیدگی می‌شود.
وی از رصد تخلفات انتخاباتی در فضاهای مجازی خبردادو تاکید کرد: تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی رصد می‌شود و تمام مطالب فضای مجازی در مورد انتخابات بر مبنای قانون و با همکاری دستگاه‌های مربوطه رصد و با تخلفات برخورد  قانونی می شود.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه صدا و سیما نقش مهمی در آموزش  و تبیین موضوع  انتخابات و جلوگیری از تخلفات دارد افزود:  با توجه به نقش مهم رسانه ملی و محلی در ارائه آموزش و تبیین تخلفات انتخاباتی، صدا و سیما  با ارایه برنامه های مخلف آموزشی ،توجیهی و پیشگیرانه  درجهت پیشگیری از جرائم انتخاباتی تلاش نماید .
جمادی بااشاره به اینکه مدیران و مسئولین سازمانها و نهادها و دستگاه ها به عنوان امانتدار مردم هستند گفت :  استفاده از بیت المال و استفاده ازامکانات دولتی و عمومی در روند تبلیغات انتخاباتی کاندیداهاجرم محسوب می گردد و می بایست جهت پیشگیری از این موارد اقداماتی صورت پذیرد که در غیر این صورت برخورد قانونی صورت می گیرد
جمادی افزود : اگر دستگاه های اجرایی تخلفاتی را مرتکب شوند و به وظایف خود عمل نکنند، این تخلفات از طریق هیات نظارت شورای نگهبان، ضابطین قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور به مراجع قضایی اعلام می شود و طبق قانون با آنها برخورد  قاطع می شود.
جمادی در پایان گفت : به کمک همدیگر و با هماهنگی و انسجام همه جانبه، امنیت انتخابات را تامین تا انتخاباتی پرشور و سالم برگزار گردد تا مردم بتوانند با خیال راحت و آسوده به انتخاب خود برسند .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.