سازمان بسیج حقوقدانان بوشهر

شعبه ویژه قضایی برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در استان بوشهر تشکیل شد

ین تعامل و همدلی منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حضور حداکثری در پای صندوق‌های اخذ رای، امنیت و سلامت برگزاری انتخابات را تضمین می‌کند.

به گزارش "روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان بوشهر" ،دکترعلی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهردر نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در استان بوشهر با قدردانی از همدلی و تعامل اعضای شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی و بسیج در استان بوشهر اظهار داشت: این تعامل و همدلی منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حضور حداکثری در پای صندوق‌های اخذ رای، امنیت و سلامت برگزاری انتخابات را تضمین می‌کند.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر با تاکید بر اجرای طرح پیشگیری از وقوع جرم افزود: نامزدهای انتخاباتی باید برای جلوگیری از وقوع جرم ضمن رعایت قانون در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی شرکت کنند.
جمادی با تاکید بر فراهم شدن بهترین وضعیت برای برگزاری انتخاباتی سالم با حضور حداکثری مردم تصریح کرد: برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها، شعب ویژه برای رسیدگی به پرونده‌های تخلفات انتخاباتی در دادگستری‌ها و دادسراهای استان بوشهر تشکیل شد.
وی با بیان اینکه جرایم و تخلفات انتخاباتی خارج از نوبت رسیدگی می‌شود تاکید کرد: با توجه به تشکیل شعبه ویژه جرایم انتخاباتی در استان بوشهر به جرایم و تخلفات انتخاباتی خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر با تاکید بر جلوگیری از بروز تخلفات در انتخابات ۲۹ اردیبهشت گفت: برای جلوگیری از تشکیل پرونده قضایی و کیفری در حوزه انتخابات با تذکرات و راهنمایی‌های لازم از تشکیل پرونده قضایی و کیفری جلوگیری شود.
جمادی بیان کرد: برای برگزاری منظم و قانونمند انتخابات در استان بوشهر برنامه‌ریزی لازم انجام شده تا از بروز تخلفات در این حوزه جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی رصد می‌شود افزود: مطالب فضای مجازی در مورد انتخابات بر مبنای قانون و با همکاری دستگاه‌های مربوطه رصد شده و با تخلفات برخورد می‌شود.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه صدا و سیما نقش مهمی در آموزش کاندیداها و تبیین موضوع  انتخابات و جلوگیری از تخلفات دارد افزود:  با توجه به نقش مهم رسانه ملی در ارائه آموزش و تبیین تخلفات انتخاباتی، صدا و سیما  در جلوگیری از پیشگیری جرائم انتخاباتی نقش تاثیرگذاری دارد.
 
در این نشست دادستان بوشهر نیز با بیان اینکه انتخابات ۲۹ اردیبهشت بسیار مهم و از جایگاه مهمی برخوردار است اظهار داشت: پیشگیری  از وقوع جرم در فضاهای مختلف اجتماع  وظیفه این ستاد است که قانون انتخابات بر عهده قوه قضاییه از حیث پیشگیری از جرایم انتخاباتی گذاشته است.
وی با قدردانی از تعامل و هماهنگی لازم  اعضای ستاد پیشگیری از وقوع جرم استان بوشهر گفت: هدف از این فعالیت‌ها ایجاد فضای مناسب برای برگزاری انتخاباتی سالم، شفاف، عادلانه و منصفانه با حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رای در ۲۹ اردیبهشت است.
دادستان بوشهر ایجاد فضای انتخاباتی سالم، تامین امنیت انتخابات و برخورد با متخلفان  را مورد تاکید قرار داد و افزود:  تخلفات انتخاباتی در فضاهای مختلف اجتماع از جمله فضای مجازی رصد و با متخلفان برخورد قاطع و قانونی می‌شود.
حسن‌پور با تاکید بر این نکته که کاندیداها و هواداران نامزدهای انتخابات ۲۹ اردیبهشت باید طبق مقررات تدوین شده رعایت کنند تصریح کرد: در صورتی که قانون انتخابات در همه عرصه‌ها رعایت نشود بدون اغماض با مجرمان برخورد قاطع و در شبعه ویژه رسیدگی می‌شود
وی با  بیان اینکه جرائم انتخاباتی استان بوشهر در شعبه ویژه، رسیدگی می‌شود تاکید کرد: برای فراهم کردن امنیت و آرامش لازم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت در استان بوشهر تمهیدات لازم اندیشیده شده و  در این راستا جرائم انتخاباتی استان بوشهر در شعبه ویژه، رسیدگی می‌شود.
دادستان بوشهر بیان کرد : موفقیت در این عرصه زمانی است که حداقل جرائم و کمترین پرونده تخلفات انتخاباتی در دادگستری استان بوشهرتشکیل شود.
حسن‌پور با تاکید بر پرهیز از استفاده از امکانات دولتی له یا علیه کاندیداها در عرصه انتخابات گفت: داوطلبان انتخابات باید ضمن پرهیز از استفاده از امکانات دولتی، صداقت خود را در همه عرصه‌ها برای جلوگیری از جرایم انتخاباتی نشان دهند.
 
 
در این نشست عباس کشاورزی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان بوشهر  نیز با بیان اینکه دو انتخابات مهم و با اهمیت در پیش‌رو داریم اظهار داشت: انتخابات ۲۹ اردیبهشت در دو حوزه  ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا برگزار می‌شود که تمهیدات لازم برای هر چه با شکوه برگزار شدن این انتخابات اندیشیده شده است.
وی با تاکید بر این موضوع که دشمن برنامه‌های خود را از طریق فضای مجازی دنبال می‌کند تصریح کرد: دشمنان در جریانات انتخابات ۲۹ اردیبهشت برنامه‌ها و سیاست‌های خود را از طریق شبکه‌ها و فضاهای مجازی دنبال می‌کند و برخی خواسته و ناخواسته گرفتار ترفندهای آنان می‌شوند.
 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر با تاکید بر توجه به جلوگیری از وقوع جرم انتخاباتی بیان کرد: هر چه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم تخلفات و جرائم در این عرصه افزایش می‌‌یابد که لازم است برای جلوگیری از وقوع جرائم آموزش‌های لازم به کاندیداها عرضه شود
کشاورزی با تاکید بر تشکیل کمیته راهبری رصد تخلفات انتخاباتی در استان بوشهر گفت: کمیته ویژه بررسی تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی تشکیل می‌شود  که با تشکیل این کمیته تخلفات صورت گرفته در این فضا شناسایی و با متخلفان برخورد قاطع و قانونی می‌شود.
 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر  با اشاره به تبلیغات زودهنگام از سوی برخی کاندیداهای شورای شهر و روستا افزود: از تبلیغات زودهنگام در امر معرفی کاندیداهای شورای شهر و روستا در استان بوشهر جلوگیری شود.
کشاورزی با بیان اینکه شعب رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادگستری‌ها و دادسراهای استان بوشهر تشکیل شده گفت: این شعب در شهرستان‌های استان بوشهر تشکیل شده است تا در صورت بروز تخلفات در اسرع وقت رسیدگی شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.