سازمان بسیج حقوقدانان بوشهر

عملکرد دستگاه‌های متولی حفظ حقوق بیت‌المال در بوشهر

به گزارش "روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان بوشهر "،دکتر علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر  حفظ حقوق بیت المال با موضوع ارائه عملکرد یک ساله اعضای شوری و تمهیدات پیشگیرانه ایام نوروزگفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در طول یک سال اخیر شاهد عملکرد مطلوب و مثبتی از دستگاه‌های متولی حفظ حقوق بیت‌المال در استان بوشهر بوده‌ایم.
وی افزود : یکی از دغدغه‌های جدی دستگاه قضا، صیانت و حفاظت از حقوق بیت‌المال است که به شکل ویژه‌ای در استان بوشهر به آن نگاه کرده‌ایم.
جمادی تصریح کرد: هماهنگی‌ و انسجام خوبی در بین دستگاه‌های متولی در حوزه مبارزه با زمین‌خواری در استان بوشهر وجود دارد که سبب شده بخش عمده‌ای از زمین‌های تصرف شده توسط افراد سودجو به بیت‌المال برگردد.
وی برضرورت مقابله با هرگونه زمین خواری، حفر و توسعه چاههای غیر مجاز تاکید کرد و گفت: این آمادگی وجود دارد که شورای حفظ حقوق بیت المال در شهرستانهایی که مشکلات بیشتری دارند، برگزار شود.
جمادی اظهار کرد: با توجه به تعطیلات نوروزی انجام گشت های منظم یگانهای حفاظت برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده افراد سودجو در تصرف زمین ها و یا توسعه در این زمینها تاکید کرد.
 در این نشست دادستان بوشهر نیز گفت: با تلاش و همکاری دستگاههای اجرایی در سال جاری بیش از یکهزار هکتار از زمین های ملی این استان از چنگ متصرفان سودجو خارج و به بیت المال بازگردانده شد.
علی حسن پور افزود: زمین های رفع تصرف شده مربوط به منابع طبیعی و آبخیزداری، امور اراضی و راه و شهرسازی است.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری نشست شورای حفظ حقوق بیت المال اظهار کرد: حفظ حقوق بیت المال تنها با تعامل و هماهنگی بین دستگاههای اجرایی امکان پذیر است که این امر در استان بوشهر بخوبی اجرا و تاکنون در این بخش کارهای بزرگی انجام شده است.
حسن پور گفت: برای هرچه بهتر عمل کردن در مقابل افراد سودجو ساماندهی بحث کارشناسی از برنامه های مهم شورای حفظ حقوق بیت المال است.
وی بیان کرد: برای حفظ حقوق بیت المال توجه و استناد به کارشناسی ها براساس رعایت نقشه های هوایی ضروری است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.