سازمان بسیج حقوقدانان بوشهر

رعایت کارشناسان به تمامی اصول اخلاق حرفه ایی در کار

دکتر علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر در نشست با هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری بوشهر و حضور اعضای سازمان بسیج حقوقدانان

به گزارش "روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان بوشهر"دکتر علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر  در نشست با هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری بوشهر با حضور اعضای سازمان بسیج حقوقدانان گفت : نظریه کارشناسی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا در بسیاری از موارد رای قاضی منتهی به نظر کارشناسی می شود و اینجاست که نقش پر مسئولیت کارشناس هم نمایان می شود .

جمادی افزود : با توجه به تخصصی شدن علوم و رشته های مختلف که حتی امروزه ریز رشته های مختلف تخصصی بوجود آمده که در دانشگاهها هم شاهد هستیم می بایست کانون کارشناسان نیز در تمامی علومی که مرتبط با امورات مردم درجامعه است کارشناس متخصص داشته باشد.

وی گفت : عملا امکانپذیر نیست یک نفر در تمامی علوم و تخصصها صاحب نظر باشد و قاضی در خیلی از موارد نیاز به کسب نظریه کارشناسی دارد. در واقع با توجه به اینکه نظریه کارشناسی برای قاضی جنبه ارشادی دارد ولی کمتر پیش می آید صدور رای خلاف نظریه قاطع کارشناسی باشد .

جمادی با تاکید بر سلامت  و استقلال کارشناسان  بیان کرد : کارشناسان می بایست تمامی اصول اخلاق حرفه ایی در کار را رعایت نموده  و در تمامی امور خود اول خدا و بعد قانون و با استقلال و سلامت کامل به دور از هر انحرافی و تحت نفوذ بودن نظریه خود را اظهار نمایند .

رئیس کل دادگستری استان بوشهر در خصوص اینکه نظریات کارشناسی ها باید به روز باشد افزود : اگر آموزشها را به روز نکنیم یک سری مشکلات پیش می آید که می بایست با ساماندهی و آموزشهای لازم و به طور مداوم، سطح دانش تخصصی کانون را در زمینه های مختلف تقویت کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.