سازمان بسیج حقوقدانان بوشهر

مهمترین اتفاقات استان بوشهر در هفته ای که گذشت

استان بوشهر و فضای رسانه ای آن در هفته ای که گذشت شاهد اتفاقات و اخبار بسیاری در حوزه ها و موضوعات مختلف بود که برخی از آنها را در قالب بسته خبری و به صورت کوتاه ارائه می دهیم.

به گزارش " روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان بوشهر" استان بوشهر و فضای رسانه ای آن در هفته ای که گذشت شاهد اتفاقات و اخبار بسیاری در حوزه ها و موضوعات مختلف بود که برخی از آنها را در قالب بسته خبری و به صورت کوتاه ارائه می دهیم.

شناسایی ۴۸۳ نفر آلوده به ایدز در استان بوشهر
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در استان بوشهر بر اساس آمارهای گزارش شده تا تاریخ اول مهرماه امسال مجموعاَ ۴۸۳ نفر آلوده به اچ آی وی شناسایی شده‌اند که ۸۷.۸ درصد آنان را مردان و ۱۲.۲ درصد را زنان تشکیل می‌دهند. خواجه‌ئیان بیان کرد: در استان بوشهر نیز بیشترین گروه سنی درگیر ۳۴-۲۵ سال است، بررسی موارد نشان می‌دهد که اعتیاد تزریقی ۷۸.۲ درصد، برقراری روابط جنسی ۱۳.۲ درصد و انتقال از مادر به کودک یک درصد را تشکیل می‌دهد و در ۷.۵ درصد موارد راه انتقال نامشخص بوده و هیچ مورد ابتلا از راه خون و فرآورده‌های خونی گزارش نشده است.

اعتصاب کارگران در پتروشیمی بوشهر

کارگران پیمانکار سایت۳ پتروشیمی بوشهر در عسلویه امروز به دلیل آنچه بی توجهی کارفرمای خود نسبت به حقوق های معوقه، بیمه و قرارداد خوانده شده است دست از کار کشیده و در محوطه کارگاه تجمع کردند. این کارگران می گویند چند ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند، بیمه آنها درست پرداخت نشده و قرارداد آنها بصورت یک ماهه منعقد می گردد.

کشف بیش از ۳ تن مواد مخدر در استان بوشهر
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: از ابتدای سال تاکنون ۳ تن و ۵۰۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر کشف شده است. عباس زاده در مورد آخرین محموله کشف شده مواد مخدر در استان بوشهر بیان کرد: دو محموله مواد مخدر از دو استان جنوبی کشور بارگیری شده بود که ۳۶۶ کیلوگرم حشیش در یک عملیات و ۲۹۱ کیلوگرم حشیش هم در عملیات دوم در شهرهای جم و گناوه کشف شد. وی ادامه داد: در این راستا ۴ دستگاه خودرو از قاچاقچیان توقیف و ۴ متهم هم دستگیر شدند ضمن اینکه این باند از جمله باندهای فعال قاچاق مواد مخدر بوده است.

آیت الله صفایی بوشهری کتابخانه خود را وقف کرد
 آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در همایش یاوران وقف با بیان اینکه با بیان اینکه هر فرد می تواند یک واقف باشد کتابخانه خود را وقف کرد.امام جمعه بوشهر با بیان اینکه هر فرد می تواند یک واقف باشد گفت: شخصی می تواند با اهدای یک کتاب وقف کنند باشد. نماینده ولی فقیه در استان وقف را یکی از بهترین راه های رستگار انسان دانست و گفت: هرچه وقف پربارتر باشد کمک بیشتری به حوزه دین می کند و آثار و برکات آن در دنیا و آخرت بیشتر است؛ وقف معامله کردن با خدا است.

استقبال دانشجویان بوشهری در روز دانشجو با ماسک از معصومه ابتکار
مراسم بزرگداشت روز دانشجو با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد که حاشیه هایی جالبی را به همراه داشت. حدود ساعت ۱۵:۴۵ دقیقه مجری برنامه ابتکار را به بالای سن جهت سخنرانی دعوت کرد. رفتن بالای سن ابتکار حرکت جالب برخی از دانشجویان را به همراه داشت. دانشجویان حاضر در این مراسم به نشانه اعتراض به عملکرد سازمان محیط زیست دهان و بینی خود را با ماسک پوشاندند تا به نوعی به این مقام مسئول عنوان کنند که مردم استان بوشهر در شرایط سخت زیست محیطی زندگی می کنند و جسمشان در معرض خطر جدی قرار دارد.

تنش در جلسه اصلاح طلبان در حضور معصومه ابتکار

در نشست اصلاح‌طلبان با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در استانداری گروهی از اصلاح‌طلبان مخالف با سیاست‌های مصطفی سالاری، استاندار بوشهر به‌دلیل آنچه که «پرشدن سالن از هواداران سالاری» عنوان می‌شود؛ وارد سالن نشده و وساطت مشاور ابتکار و حتی خود معصومه ابتکار نیز کارساز نشد و سرانجام، جلسه با اصلاح‌طلبان به برگزاری ۲جلسه جداگانه انجامید.

انهدام ۹ هزار بطری مشروبات الکی در بوشهر
مدیرکل اموال تملیکی استان بوشهر گفت : به دستور مقام قضایی ۹ هزار و ۹۲۴ عدد بطری از انواع مشروبات الکلی که در گمرک بوالخیر تنگستان از پنج نفر قاچاقچی کشف شده بود منهدم شد. سیفیان با اشاره به انهدام مشروبات الکلی در بوشهر تصریح کرد: ۹هزار و ۹۲۴ بطری مشروبات الکلی به ارزش ۱۰ میلیارد ریال که از قاچاقچیان کشف شده بود در بوشهر منهدم شد. وی، با اشاره به نحو کشف این محموله قاچاق خاطر نشان کرد:این مشروبات الکلی در گمرک بندر بوالخیر در شهرستان تنگستان کشف و ضبط شده است.

بازپرس رسیدگی به پرونده هم گفت: در این رابطه ۵ نفر به عنوان متهم دستگیر شده‌اند.

سرپرست دفتر شورای نگهبان در استان بوشهر منصوب شد

طی آیینی با حضور جانشین معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان، مدیر کل انتخابات شورای نگهبان و رئیس اداره بازرسی این شورا، مسئولین استانی و جمعی از ناظرین هیات نظارت استان، سرپرست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان استان بوشهر منصوب شد.
خلیل رضایی که سابقه مدیر کلی آموزش و پرورش استان را در کارنامه خود دارد با حکم آیت اله احمد جنتی دبیرشورای نگهبان به مدت ۲ سال سکان این نهاد انقلابی را در دست گرفت.

دومین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری

دومین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری با حضور علما، فضلا، طلاب، روحانیون، مسئولان و مردم در مصلی جمعه بوشهر برگزار شد.در این کنگره ۲۵۰ اثر در قالب کتاب، پایانه نامه و مقاله علمی ارائه شد که ضمن معرفی اثرات برتر ۳۲ اثر مورد تجلیل قرار گرفتند و  از کتاب «ردودالستة فی رد ابن تیمیة» نوشته علامه بلادی بوشهری با مقدمه آیت‌الله صفایی بوشهری و با تحقیق سید ابوالحسن بوشهری رونمایی شد.

این کتاب توسط انتشارات والانگار و پژوهشگاه ادب، فرهنگ و تاریخ بوشهر با تیراژ ۲هزار نسخه به چاپ رسیده  است.

بازداشت مدیرعامل یک پتروشیمی بزرگ عسلویه

یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار سپاس از بازداشت مدیرعامل یکی از پتروشیمی های بزرگ عسلویه به اتهام تخلیه فاضلاب صنعتی پتروشیمی به خلیج فارس خبر داد. وی افزود: مدیرعامل این پتروشیمی به دستور دادستان عسلویه بازداشت و به زندان معرفی شده است تا به پرونده وی رسیدگی شود.
پیش از این نیز برخی کارشناسان نسبت به آلودگی پساب های صنعتی در برخی مجتمع های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس هشدار داده بودند. آلودگی هوای عسلویه و انتقال پساب های صنعتی به دریا از جمله خطرات زیست محیطی هستند که پایتخت انرژی کشور را سال ها به خود مشغول کرده اند. دلشب، مدیرکل محیط زیست بوشهر در گفتگو با یکی از رسانه های محلی استان گفت: بازداشت این فرد با سفر روز سه شنبه ابتکار ارتباطی ندارد. وی افزود: فیلم رها کردن شبانه فاضلاب صنعتی این پتروشیمی به دریا در اختیار دادستان عسلویه قرار گرفت که منجر به دستور بازداشت وی شد.

گفتنی است این مدیر بازداشت شده با وثیقه ۱۵ میلیون تومانی آزاد شده است!

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش استان برکنار شد

شنیده می شود مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر معاون پشتیبانی این اداره کل را برکنار و یک بازنشسته با سابقه ۳۴ سال را به عنوان سرپرست جایگزین منصوب کرد.

به نوشته ها یکی از رسانه های خبری استان، علیمراد کرمی که از سوی ناصر کرمی تغییر کرده، بیش از ۵سال مسئولیت معاونت پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش را بر عهده داشت. او پس از برکناری حصیری مدیرکل سابق با حکم وزیر پیشین آموزش و پرورش، مدتی سرپرست اداره کل بود. طبق خبرهای دریافتی، وی جای خود را به سید کریم سیاسی نژاد داده که از چهار سال پیش بازنشسته شده، اما از آغاز انتصاب مدیرکل فعلی آموزش و پرورش، به عنوان مشاور وی دعوت به کار شد.

انتصاب معاون سیاسی استاندار بوشهر

در آئینی با حضور قائم مقام وزیر کشور، عبدالکریم گراوند به عنوان معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر معرفی شد.

گرواند اهل استان ایلام می باشد که سابقه فرمانداری این شهرستان و دهلران را در کارنامه داشته و پیش از حضور در بوشهر نیز معاون دفتر سیاسی وزارت کشور بوده است. فتح الله حقیقی معاون سابق استانداری بوشهر که اکنون معاون سیاسی استانداری البرز است عهده دار این سمت بود که پس از رفتنش به استان البرز عباس جمشیدی با حفظ سمت فرمانداری بوشهر به مدت چهار ماه بعنوان سرپرست معاونت سیاسی استانداری بوشهر منصوب شده بود.

نصوری مدیرعامل آبفا روستایی بوشهر شد

مهندس مسعود نصوری به عنوان مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر منصوب شد. نصوری سابقه معاونت عمرانی استانداری بوشهر، مدیرعاملی سازمان منطقه ویژه پارس، مدیرکل نوسازی مدارس استان در کارنامه داشته است. وی تا سال ۸۵ در شرکت آبفا روستایی استان به عنوان معاون توسعه فعالیت می کرد.

 بزرگترین مجموعه ورزشی استان بوشهر با حضور وزیر ورزش و جوانان

بزرگترین مجتمع ورزشی جنوب استان بوشهر با اعتبار ۱۷۸ میلیارد ریال با حضور وزیر ورزش و جوانان در کنگان به بهره‌برداری رسید. این مجتمع شامل سالن چند منظوره ۱۵۰۰ نفری با تمام امکانات و استانداردهای جهانی، سکوی تماشاچی، روشنایی کامل، خوابگاه ورزشکاران با ظرفیت حدود ۱۲۰ نفر و تجهیزات کامل، زمین فوتبال با چمن مصنوعی، سالن ورزش‌های رزمی و استادیوم استاندارد است. این مجموعه بزرگترین و مجهزترین مجتمع ورزشی جنوب استان بوشهر با ۳۲ هزار مترمربع مساحت است که با اعتبار ۱۷۸ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۰ به کنگان ساخته شده است.

ظرفیت میزبانی مسابقات ملی و حتی بین‌المللی به دلیل بودن زیرساخت‌های استاندارد در این مجموعه از مهمترین شاخص‌هایی است که می‌تواند در رشد و توسعه ورزش‌های قهرمانی در استان بوشهر موثر واقع شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.