سازمان بسیج حقوقدانان بوشهر

همایش مبارزه با فساد و اشرافی گری در بوشهر برگزار شد

سازمان بسیج حقوقدانان استان بوشهر همایش مبارزه با فساد و اشرافی گری در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار کرد

به گزارش "روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استان بوشهر" همایش "مبارزه با فساد و اشرافی گری "در حسینیه عاشقان ثار الله بوشهر با حضور جناب سرهنگ خرم دل همچنین جامعه حقوقی سازمان از جمله وکلا ، سر دفتران و قضات، اساتید حقوق و فارغ التحصیلان رشته حقوق و فقه و مبانی برگزار شد در این همایش ورودی نهمایش تابلو های حقوقی سازمان با موضوع فساد و اشرافی گری نصب و مورد بازدید قرار گرفت.

اسلام مرادی در این همایش با اشاره به اهمیت موضوع مبارزه با فساد و اشرافی‌گری،، اظهار داشت: حضور بسیج در عرصه‌های مختلف و به‌عنوان ظرفیت پا به کار در حوزه‌های علمی، عمرانی، اقتصادی و فرهنگی می‌تواند نقش‌آفرین باشد و هدایت این توانمندی به‌سوی اهداف آرمانی ثابت کرده که نتایج پرباری را در پی دارد.

وی افزود: ازجمله مسائل داخلی که امروزه حاکمیت و جامعه با آن دست‌به‌گریبان است مسئله فساد و اشرافی گری است و گاهاً به‌عنوان افشای اطلاعات، موضوعی که در بدنه جامعه آثار منفی خود را بر جای می‌گذارد مطرح می‌شود که ضرورت دارد از طریق جامعه رسانه‌ای گامی در راستای مبارزه با اشرافی گری برداشته شود.

مرادی گفت: عنوان این همایش مطالبه‌ای جدی است که بسیجیان از مسئولان نظام دارند. برگزاری این همایش یکی از مصادیق جهاد اکبر است و باید به بحث مبارزه با فساد و اشرافی‌گری در کشور توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

مسئول بسیج حقوقدانان سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر  عنوان کرد: نقش دستگاه‌ها در مبارزه با فساد و اشرافی گری باید مدنظر قرار گیرد و دستگاه قضایی در راستای جایگاه بخش خصوصی، قانون تصدی مشاغل مختلف، نقش سازمان‌های غیردولتی، ناظر و رسانه‌ها مؤثر عمل کند.

دبیر همایش مبارزه با فساد و اشرافی گری گفت: الگوهای دینی و اخلاقی اجازه نمی‌دهد در جامعه افسارگسیختگی ایجاد شود؛ همان‌گونه که مقام معظم رهبری می‌فرمایند نباید در این راستا صرفاً نقش دستگاه قضا را ببینیم، باید سازمان‌ها و انجیرها نیز ورود کنند.

وی اظهار داشت: عاملی که سبب فساد در جامعه می‌شود اشرافی گری است، خوشبختانه در استان بوشهر اقدامات خوبی انجام‌شده که باید همه در اهدافی که در راستای از بین بردن فساد و اشرافی گری است جامع عمل بپوشانند.

مرادی افزود: پژوهشگران و مدیران دستگاه‌های قضایی باید در این راستا اقدامات مؤثری انجام دهند و از قابلیت سازمان‌ها نیز استفاده شود؛ کرسی‌هایی که در اختیارداریم ثمره خون شهیدان است پس نباید اجازه دهیم افراد از رانت‌های مختلف اقتصادی بهره‌مند شوند.

وی عنوان کرد: باید آرامش را در جامعه حاکم کنیم چراکه باوجود فساد و اشرافی گری جامعه دچار آسیب می‌شود

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.